PODRÓŻE DOKTORA MILKO

Za niezwykłą recepturą naszych produktów stoi poczciwy i niezastąpiony doktor Anthony Milko. Jako emerytowany lekarz doskonale wie, co jest najlepsze dla organizmu każdego człowieka. Dlatego też kocha wszystko, co naturalne i stworzone według tradycyjnych receptur. Przez całe swoje życie poszukuje składników najwyższej jakości i nie spoczywa, póki w najdalszym zakątku świata nie odnajdzie tych najlepszych i niepowtarzalnych. Właśnie z tej przyczyny doktor Milko stale podróżuje odkrywając na krańcach Ziemi te jedyne w swoim rodzaju surowce, aby na ich podstawie opracować receptury produktów, którymi możemy się z Wami podzielić.

Wybierz się w niezwykłą podróż z doktorem Milko, który opowie Ci o swoich pysznych odkryciach.
Czy wiesz że?

 

MLEKO

Podróż po najbardziej wartościowe surowce Dr Milko rozpoczął od polskiej wsi, która doskonale wykorzystuje potencjał tkwiący w naturze. To właśnie tutaj znalazł dla nas pełne zdrowia mleko. Mleko jest bogactwem wielu składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zawiera substancje antyoksydacyjne, mnóstwo wapnia, cynku, selenu i potasu. Ponadto dzięki swoim walorom smakowym i konsystencji stanowi niezrównany dodatek do kawy i czekolady. Mleko nie tylko wzbogaca ich smak ale również poprawia estetykę podania, tworząc na ich powierzchni puszystą piankę. Tak przygotowana kawa lub czekolada skusi niejedno wybredne podniebienie.

CZEKOLADA

Kolejnym celem Dr Milko stało się pozyskanie kakao. W podroż udał się aż w okolice Ameryki Środkowej, która jest kolebka uprawy kakaowca. Od tego czasu regularnie odwiedza te strony, aby dopilnować upraw i mieć pewność, że surowiec który wykorzystuje do tworzenia własnych produktów, jest doskonałej jakości. Kakao zawiera w sobie duże ilości magnezu, żelaza, manganu i cynku. Redukuje stres, chroni przed wirusami, a antyoksydanty mają właściwości antyrakowe. Spożywanie kakao w formie czekolady czy napoju jest też niezwykłym doznaniem smakowym. Nic dziwnego, że kakao uznawane jest za afrodyzjak.

KAWA

Po doskonałą kawę Dr Milko udał się do serca Afryki, gdzie tamtejsi mieszkańcy od tysiącleci zbierają najlepsze ziarna. Odpowiednia jej dawka ma zbawienny wpływ na organizm. W XVII wieku kawę sprzedawano w aptekach, jako lek na wiele schorzeń. Zawiera składniki odżywcze, spowalnia procesy starzenia się i zapobiega rozwojowi wolnych rodników, a znajdująca się w niej kofeina zdecydowanie poprawia koncentrację i wzmaga chęci do działania. Pod okiem najbardziej doświadczonych selekcjonerów Dr Milko stworzył wyborna mieszankę kawy o niezwykłym smaku i aromacie, które działają na zmysły i odprężają. Dzięki temu picie kawy staje się upragnioną chwilą relaksu.

HERBATA

Dr Milko wiele czasu poświęca również podróżom w poszukiwaniu aromatycznych herbat. Doskonale zdaje sobie sprawę, że ta znana już od tysiącleci roślina wymaga specjalnego traktowania. Poszukuje odmian nie tylko tych smacznych, ale i nasyconych wartościami, które są nie do przecenienia. Jak mówi Dr Milko herbata, którą on uwielbia, potrafi zdziałać cuda. Nie tylko chroni serce, ale także dzięki flawonoidom spowalnia procesy starzenia się organizmu. Herbata wzmacnia także koncentrację i pobudza.